Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Betlejem w Spodku

Betlejem w Spodku przejdź do galerii

- Jezus Was kocha! I to jest ta najważniejsza wiadomość dzisiejszego wieczoru… - powiedział abp Wiktor Skworc podczas czwartej edycji wyjątkowego koncertu.

 
Betlejem w Spodku - 29 grudnia 2017 r. ks. Sebastian Kreczmański

Koncert „Betlejem w Spodku” odbył się w Katowicach w piątek późnym wieczorem, gromadząc prawie 10 tys. osób.

- Przed chwilą otrzymałem SMS o treści następującej: "Betlejem w Spodku, Katowice. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych w Spodku, w Katowicach. I podpis: Święta Rodzina z Betlejem" - powiedział abp Wiktor Skworc do zebranych w Spodku uczestników koncertu. Dodał, że był jeszcze dopisek: „Jezus Was kocha!”.

- Wszystkich was, jak tutaj jesteście, Jezus kocha. A kolędy tutaj wyśpiewane były medytacją nad tą piękną prawdą, że Bóg jest miłością - mówił do uczestników koncertu w Spodku metropolita katowicki.

Arcybiskup serdecznie podziękował też prezydentowi Katowic za to, że „możemy dzisiaj tutaj w Spodku przeżywać nasze Betlejem”. Podkreślił, że jest to już czwarta edycja tego niezwykłego muzycznego wydarzenia.

Koncert rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem spowodowanym trudnościami komunikacyjnymi w mieście. Nawiązał do tego prezydent miasta.

- Choć wiem, że dzisiaj mieliście problem z dotarciem tutaj do Spodka, to myślę, Księże Arcybiskupie, że Trzej Królowie też mieli problem z dotarciem do Betlejem. Więc dzisiaj wszyscy jesteśmy takim Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, którzy podróżowali katowickimi ulicami do Betlejem w Katowicach - zażartował Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Ale najważniejsze jest to, by to Betlejem rodziło się w sercu każdego z nas - dodał.

"Koncert »Betlejem w Spodku« to opowieść o Zbawicielu, o okolicznościach i celu Jego przyjścia na ziemię. Opowieść wyrażona muzycznym językiem wielu narodów oraz tradycji, powstawała na przestrzeni dziejów i epok w różnych zakątkach świata i w różnych historycznych krainach" - napisał Mateusz Mate.O Otremba, dyrektor artystyczny Betlejem w Polsce w materiale skierowanym do słuchaczy koncertu.

Mate.O był także narratorem podczas całego muzycznego przedsięwzięcia. - Dzisiaj prowadziło nas słowo samego Boga. Słyszeliśmy je nie tylko w Ewangelii, ale także z kart Starego i Nowego Testamentu i to ono nas prowadziło przez ten koncert - mówił pod koniec muzycznego wydarzenia artysta.

- „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”, i to właśnie temu Słowu chcemy oddać dzisiaj chwałę - powiedział prowadzący koncert Marek Zając.

W czasie przerwy wraz z Dominiką Szczawińską, redaktorem diecezjalnego Radia eM, zachęcali, aby wysłać do kochanej przez siebie osoby SMS i w ten sposób przypomnieć jej o swoim uczuciu.

- Czas Bożego Narodzenia to także czas przebaczenia, więc może warto wysłać też wiadomość „przebaczam” do tego, który naszego przebaczenia potrzebuje - dodali po chwili.

« ‹ 1 2 › »
"Betlejem w spodku"

Foto Gość DODANE 30.12.2017 AKTUALIZACJA 30.12.2017

"Betlejem w spodku"

IV edycja koncertu odbyła się w 29 grudnia 2017 roku w katowickim Spodku. Kolędy świata zaśpiewali znani artyści polskiej sceny muzycznej, m. in. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak i Beata Bednarz. Do wspólnego kolędowania zaprosili także ok. 10. tysięcy uczestników koncertu.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Sebastian Kreczmański

|

GOSC.PL

publikacja 30.12.2017 01:24

1 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP WIKTOR SKWORC
  • BETLEJEM W SPODKU
  • KATOWICE
  • KONCERT
  • METROPOLITA KATOWICKI

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X