Nowy numer 22/2023 Archiwum

Uwaga na nocne wystrzały

Nieważny jest kolor zimnych ogni, ale to czy wiemy jak je odpalić. Wystarczy chwila nieuwagi, a ta wyjątkowa noc zamieni się w koszmar - mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Uwaga na nocne wystrzały   Sztuczne ognie w Sylwestra Wybór jest ogromy od małych petard przez kaskadowe zimne ognie. Nie ważne ile na fajerwerki wydamy i ile ich kupimy. Ważne byśmy odpalali je na świeżym powietrzu i na wolnej przestrzeni. Okna, czy balkony nie wchodzą w grę - przypomina Aneta Gołębiowskia, rzeczniczka śląskich strażaków.

Nieważny jest kolor zimnych ogni, a to czy mają one odpowiednie atesty i czy wiemy jak je odpalić. Wystarczy chwila nieuwagi, a ta wyjątkowa noc zamieni się w koszmar - mówi Artur Borowicz dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Jeśli już zdarzy się najgorsze nie próbujmy pomóc sobie sami – dodaje Borowicz.

Wszystkim oczywiście życzymy udanego i bezpiecznego Sylwestra. Gdyby jednak coś się wydarzyło warto przypomnieć sobie numery alarmowe: ogólny -112, na policję -997, na straż pożarną - 998 i na pogotowie ratunkowe - 999.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast