Niezła szopka

Pod takim hasłem wystartował nasz świąteczny konkurs. Wybieramy najpiękniejszą stajenkę urządzoną w kościołach archidiecezji. To, która szopka zwycięży, zależy wyłącznie od Was.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Podobnie jak rok temu, wystarczy poprosić jednego z duszpasterzy o przesłanie do 27 grudnia na adres: katowice@gosc.pl zdjęcia stajenki urządzonej w waszym kościele. W tytule wiadomości należy podać wezwanie parafii oraz miejscowość, a w treści krótki opis stajenki.

Celem konkursu – poza wspólną zabawą i zdrową rywalizacją między parafiami – jest ukazanie piękna i różnorodności stajenek stawianych w naszych kościołach. W ten sposób chcielibyśmy też dotrzeć do jak największej liczby szopek, tych bardziej i mniej znanych.

Z nadesłanych do naszej redakcji zdjęć utworzymy galerię śląskich stajenek. Wezmą one udział w głosowaniu internetowym, które przeprowadzimy na naszej stronie między 28 grudnia br. a 6 stycznia 2018 roku.  Zwycięży ta szopka, która otrzyma największą liczbę głosów. Tegorocznych laureatów ogłosimy na naszej stronie 8 stycznia.

Nagrodą w konkursie będzie artykuł o zwycięskiej szopce na łamach katowickiego dodatku "Gościa Niedzielnego". Opublikujemy go 21 stycznia 2018 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, po zaciętej rywalizacji, wygrała szopka z kościoła św. Floriana w Rybniku-Orzepowicach. Zdobyła aż 5258 głosów. Na drugim miejscu uplasowały się Świerklany. Ostatnie miejsce na podium zajęła słynna stajenka z Katowic-Panewnik. A jak będzie w tym roku? Przekonamy się wkrótce. Więcej TUTAJ. Pełną galerię stajenek, które wzięły udział w ubiegłorocznym konkursie znajdziecie TUTAJ.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje publikujemy na następnej stronie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..