Nowy numer 23/2020 Archiwum

Z Betlejem do Katowic

Harcerze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego rozdali dziś Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Na uroczystości obecni byli radni Sejmiku Śląskiego, przedstawiciele władz oraz biskupi Kościoła katolickiego, ewangelicko-augsburskiego oraz prawosławnego z woj. śląskiego. Wszyscy obecni otrzymali symboliczny lampion z zapalonym Światełkiem Pokoju.

- W tym roku wydarzenie to nabiera jeszcze większego znaczenia, gdyż za kilkanaście dni wejdziemy w rok 100-lecia istnienia Związku Harcerstwa Polskiego - mówiła komendant Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anna Peterko.

Biskup Marian Niemiec złożył podziękowania za dołożenie wszelkich starań ze strony władz w obchody 500-lecia Reformacji. Uroczystość została zakończona wspólną modlitwą z błogosławieństwem oraz złożeniem życzeń przez przewodniczącego sejmiku, Stanisława Gmitruka.

Dzielenie się światełkiem jest już wieloletnią tradycją. W nocy z 16 na 17 grudnia polscy harcerze odebrali je od skautów słowackich w sanktuarium na Krzeptówkach. Jeszcze dziś wieczorem światło zostanie przekazane w bazylice Matki Boskiej Piekarskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama