Nowy numer 22/2023 Archiwum

Archidiecezja katowicka ma 23 nowych KSM-owiczów

Chęć włączenia się w struktury KSM młodych, pochodzących z różnych rejonów diecezji, pobłogosławił bp Adam Wodarczyk.

Przyrzeczenie na członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 23 druhów złożyło w miniony weekend podczas rekolekcji KSM. Wzięło w nich udział prawie 70 młodych. Wsłuchiwali się w konferencje ks. Janusza Wilka, rekolekcjonisty, uczestniczyli we Mszach Świętych, medytacji słowa Bożego, wspólnych zabawach, a także w grze terenowej w pobliskiej okolicy.

Młodzi mieli okazję zatrzymać się w przedświątecznym zabieganiu i skupić na tym, Który jest najważniejszy. - Jak będziesz pięknie żył wobec Boga, to będziesz pięknie żył wobec ludzi i siebie samego - zaznaczył ks. Wilk.

Najważniejszym momentem rekolekcji była sobotnia Eucharystia, podczas której w poczet członków KSM włączone zostały 23 osoby. Mszy Świętej przewodniczył bp Adam Wodarczyk, który przypomniał uczestnikom, że każdy z nas jest głosem świadczącym o Chrystusie.

Pytał, czy KSM-owicze chcą być prorokami dla współczesnego świata. Po złożeniu przyrzeczenia życzył nowym druhom KSM wierności Bogu oraz tego, by nigdy nie zatracili Go w swoim życiu. Nawiązując do słów przyrzeczenia, podkreślił, że Pan Bóg udziela łaski, by spełniać te postanowienia.

Członkiem KSM mogą zostać osoby, które osiągnęły 16. rok życia i co najmniej rok uczestniczą w spotkaniach KSM.

Wszystkie informacje o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Archidiecezji Katowickiej znaleźć można na stronach: http://katowice.ksm.org.pl/ oraz http://facebook.com/ksm.archidiecezjikatowickiej/.

Archidiecezja katowicka ma 23 nowych KSM-owiczów   Uczestnicy rekolekcji w komplecie Hanna Jodłowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast