Nowy numer 46/2018 Archiwum

Już w sobotę Nightfever i Noc Konfesjonałów

Katowicka młodzież 16 grudnia zaprasza do kaplicy św. Barbary przy Silesia City Center na wieczór adoracji. Wydarzenie będzie połączone z ogólnopolską akcją Noc Konfesjonałów.

Wspólna modlitwa i adoracja przy akompaniamencie muzyki oraz spowiedź rozpocznie się o godz. 19. - Na godz. 21 zaplanowano Eucharystię - informuje ks. Bogdan Kania, rektor kaplicy św. Barbary i moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji. Wydarzenie organizowane jest przez młodzież Ruchu Światło-Życie z Katowic-Józefowca.

- Możesz przyjść i wyjść kiedy chcesz! Bądź z nami choćby przez chwilę - zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy. To możliwość wyciszenia się w okresie przedświątecznym i dzielenia się słowem Bożym.

To również okazja do spowiedzi w godzinach późnowieczornych i nocnych. Noc Konfesjonałów adresowana jest przede wszystkim do osób, które z różnych powodów nie mogą przystąpić do spowiedzi w wyznaczonym terminie. Księża wychodzą naprzeciw wiernym i dają im szansę skorzystania z sakramentu pokuty o niestandardowych porach.

Noc sprzyja refleksji i zadumie. To także dobry czas na spowiedź dla osób zagubionych i zniechęconych, zaniedbujących praktyki religijne. Akcja, która od lat cieszy się dużą popularnością, ma na celu przede wszystkim ewangelizowanie i pojednanie człowieka z Bogiem.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy