Nasi pojadą do Bazylei

Wspólna modlitwa i śpiew. Już po raz 40. wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku organizuje modlitewne spotkanie młodych.

Podobnie jak w poprzednich latach, katowicka grupa ok. 50 osób (w wieku 17-35 lat) razem z opiekunem ks. Damianem Copkiem, duszpasterzem akademickim w archidiecezji katowickiej od 28 grudnia do 1 stycznia będzie pielgrzymować do Bazylei w Szwajcarii. 

- Udział w wyjeździe to niecodzienna okazja do spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Wydarzenie to ma szczególny wymiar dla pielgrzymujących, ale także dla gospodarzy i wolontariuszy, którzy zapewniają młodym z całej Europy miejsca noclegowe i posiłki - wspomina ks. Damian, który wielokrotnie pielgrzymował na noworoczne spotkania Taizé. 

- To możliwość wyrwania się z rutyny i zupełnie inne doświadczenie Kościoła, Kościoła młodych - dodaje.

Duszpasterz podkreśla ekumeniczny charakter dzieła. Taizé gromadzi młodych różnych narodowości i wyznań: katolików, ewangelików, protestantów. Daje też szansę na odkrywanie wiary niewierzącym.

Ks. Damian Copek zwraca uwagę na pokojową atmosferę towarzyszącą spotkaniom, postawę otwartości pielgrzymujących. Jednym z punktów wyjazdu jest m.in. wspólna modlitwa o pokój na świecie.

Stali członkowie oraz sympatycy wspólnoty przez cały rok gromadzą się w każdy piątek w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach na spotkaniach formacyjnych i modlitwie w duchu Taizé. Zwieńczeniem jest coroczny wyjazd do jednego z europejskich miast.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..