Lawrence Foster będzie nowym dyrektorem artystycznym NOSPR

Światowej sławy amerykański dyrygent urodził się w 1941 r. w Los Angeles, w rodzinie pochodzenia rumuńskiego.

Dyrektorem artystycznym i i dyrygentem NOSPR będzie od sezonu 2019/2020. Na stanowisku zastąpi Aleksandra Liebreicha.

- Kontrakt od września 2019 r. na 4 lata podpisany został wczoraj [w poniedziałek 11 grudnia - przyp. red]) - wyjaśnia Jowita Kokosza, szef działu promocji NOSPR. - Nasz nowy dyrektor chce promować muzykę polską nie tylko w naszym kraju, ale przede wszystkim poza granicami Polski - dodaje.

Lawrence Foster zamierza podróżować z orkiestrą, uczestniczyć w różnych festiwalach. - W ramach kontraktu będzie miał do zrealizowania kilka, kilkanaście koncertów w ciągu roku - mówi Jowita Kokosza.

Lawrence Foster to artysta cieszący się międzynarodową renomą. Od 2013 r. pełni funkcję dyrektora muzycznego Opéra de Marseille. W poprzednich latach piastował to stanowisko, współpracując m.in. z Orquesta Sinfónica de Barcelona, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Jerusalem Symphony Orchestra, Houston Symphony i Orchestre de Chambre de Lausanne.

Jest dyrygentem honorowym Gulbenkian Orchestra, z którą występował podczas zagranicznych tournées (m.in. w Niemczech, Hiszpanii i Brazylii), oraz renomowanych festiwali muzycznych z udziałem światowej sławy solistów.

W charakterze dyrygenta gościnnego otrzymał liczne zaproszenia do udziału w koncertach z towarzyszeniem wielu wiodących orkiestr. Specjalizuje się również w repertuarze operowym.

Lawrence Foster urodził się w 1941 r. w Los Angeles, w rodzinie pochodzenia rumuńskiego. W styczniu 2003 r. został uhonorowany nagrodą Prezydenta Rumunii za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury muzycznej tego kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..