GN 42/2019 Archiwum

Zobacz także

 • Pless
  01.12.2017 22:30
  I znowu dwumilionowa aglomeracja ma być zakładnikami kilkudziesięciotysięcznego lobby górniczego. U nas w Pszczynie nie ma w tej chwili czym oddychać, w powietrzu wisi gęsty, śmierdzący, rakotwórczy smog. Obok Żywiecczyzny i ROW-u mamy najbardziej zatrute powietrze w Europie i jeszcze chcecie nam zrujnować domy poprzez szkody górnicze z nowych kopalń. Dość, dość, dość węgla. Kolejne rządy dalej uważają Śląsk za teren do rabunkowej eksploatacji i cywilizacyjny skansen, a Ślązaków za motłoch, który się cieszy, że może "robić na grubie", byle dać mu piwa i kiełbasy. Patrzę na polską ścianę wschodnią. Widzę dobre nowe drogi, w miastach nowe chodniki i nowoczesną infrastrukturę. U nas są błotniste ulice i dziurawe chodniki, śladowe oświetlenie uliczne i żadnej komunikacji. Normalnie jak za cara Mikołaja na Podolu. Wygląda na to, że nadal mottem są słowa R.Sikorskiego z 1996 roku: "Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby można było zrezygnować z jej wyeksploatowanych regionów przemysłowych, takich jak Śląsk."
  doceń 11
 • M
  02.12.2017 06:08
  Jak to jest, PO zamykała i likwidowała kopalnie, pamiętamy protesty górników do których strzelano gumowymi kulami a wy chcecie otwierać nowe kopalnie, psujecie im 8 lat ciężkiej pracy w likwidacji Polskiego górnictwa.
 • Fryderyk
  02.12.2017 12:42
  Górnictwo będzie stopniowo zanikać czy nam się to podoba czy nie. Młodzi, pracowici, dlatego zamożni ludzie budują coraz częściej ciepłe domy ogrzewane gazem. Fotowoltaika również rozwija skrzydła. Ludzie rzeczywiście nie chcą by ich mieszkania i domy były niszczone. Jest coraz większy opór.
  doceń 7
 • 1
  02.12.2017 14:10
  M nie Pawlak bo ten zbil cene o 10% od gazu,ktory kupil Jasinski a mimo to,ze kupil najdrozszy gaz to i tak taniej wychodzi niz wegiel.Oszczedzasz czas na obsludze pieca i kurzu za kazdym razem wnoszanego do domu,ktory po tobie ktos posprzatac musi.Od wielu lat pale gazem ale mame namowilem dopiero 2 lata temu aby zgodzila sie podpiac sobie ogrzewanie gazowe.Twierdzi,ze cena podobna ale czasu mnostwo ma dla siebie i absolutna wygode.Oczywisie,ze ty mozesz twierdzic inaczej jednak ja nieznam nikogo kto wrocil do wegla.A zdaje sie,ze w tym roku wegiel wyjatkowo drogi wiec jednak gaz bedzie tanszy.Chyba,ze rzad jak zwykle oglosi,ze cene obnizyl podnoszac.Bo taki teraz mamy rzad.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama