Nowy numer 15/2024 Archiwum

Oaza naszej archidiecezji ma nowego moderatora

Został nim ks. Waldemar Maciejewski, opiekun domu rekolekcyjnego w Wiśle-Jaworniku.

Od pierwszej niedzieli Adwentu w roli moderatora oazy archidiecezji katowickiej zastąpi ks. Ryszarda Nowaka, proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śl.-Orzegowie.

Ks. Waldemar Maciejewski z oazą związany jest blisko 20 lat. Pochodzi z Mysłowic-Brzęczkowic, z parafii Matki Boskiej Bolesnej. Ma 34 lata.

- Oaza jest dla mnie powołaniem w powołaniu, czuję, że chcę być z nią związany - przyznaje. Swoją posługę jako moderator, zgodnie z hasłem nowego roku formacji "Młodzi w Kościele", chce szczególnie związać z młodzieżą.

Wymienia współpracę z duszpasterzami młodych oraz środowiskiem nowej ewangelizacji.

Nowy moderator formację w Ruchu Światło-Życie rozpoczął w ósmej klasie szkoły podstawowej. - To było takie naturalne, jak się było w 8 klasie, to się szło na oazę. Nasza wspólnota liczyła wtedy 100 osób - wspomina.

- Taką prawdziwą przygodę z oazą rozpocząłem w 2000 roku. Wtedy jeden z wikarych wyciągnął mnie trochę na siłę na jedynkę do Wisły-Kozińce (pierwszy stopień rekolekcji wakacyjnych). Wtedy zachwyciłem się ruchem - dodaje.

Ksiądz Waldemar na rekolekcje oazowe jeździł też jako kleryk śląskiego seminarium. Już jako kapłan, od 2009 r., cyklicznie prowadzi takie rekolekcje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy