Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wizerunki posłów PO na szubienicach - jest śledztwo

Manifestacja narodowców odbyła się w sobotę w Katowicach. W środę Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Śledztwo dotyczy narodowców, którzy na symbolicznych szubienicach powiesili wizerunki sześciu europosłów PO. Politycy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce.

W toku sprawy w pierwszej kolejności planowane są przesłuchania posłów, którym przyznano status pokrzywdzonych.

- Prokurator wszczął śledztwo w sprawie: stosowania podczas demonstracji w dniu 25 listopada 2017 roku w Katowicach, z powodu przynależności politycznej, gróźb bezprawnych wobec europosłów - popierających rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski - mówiła mediom prok. Marta Zawada-Dybek, rzecznik  Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Rzecznik dodała, że przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Prokurator w toku sprawy oprócz zeznań korzystać będzie z nagrań monitoringu policji oraz miejsca manifestacji.

Pikieta pod hasłem "Stop współczesnej Targowicy" odbyła się w sobotę przed pomnikiem Wojciecha Korfantego na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Wydarzenie zorganizowały Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR.

- Chodziło o wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim - mówił o manifestacji Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku.

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama