Do Jastrzębia, gdzie w latach 70. ubiegłego stulecia powstawały nowe kopalnie i wielkie osiedla mieszkaniowe, przybył w 1974 roku. Został proboszczem parafii Świętej Katarzyny. Biskup Bednorz zlecił mu też budowę nowej świątyni Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Właśnie tutaj – w Nowej Hucie Górnego Śląska – duchowny przeżył najtrudniejszy okres swego życia: jako proboszcz i kapelan śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








