Nowy numer 46/2018 Archiwum

11 listopada - zapowiedź imprez w regionie

W sobotę świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Jak obchody będą wyglądać w wybranych miastach naszej archidiecezji?

W Katowicach świętowanie 11 listopada rozpocznie się tradycyjnie o 10.30 Mszą św. za ojczyznę. Modlitwie w katedrze Chrystusa Króla przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. W Eucharystii uczestniczyć będą też przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także kompanie reprezentacyjne służb mundurowych.

W modlitwę włączy się chór Filharmonii Śląskiej pod dyr. Jarosława Wolanina. Wcześniej od 10.00 przed katedrą wystąpią Orkiestra Dęta Katowice oraz chór uczniów X LO im. Ignacego J. Paderewskiego.

Po Eucharystii uroczystości przeniosą się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie (od 12.30) m.in. Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców pod pomnikiem, pokaz sprzętu wojskowego oraz poczęstunek grochówką.

Z kolei w niedzielę 12 listopada z okazji Święta Niepodległości do Katowic przyjedzie para prezydencka. Weźmie ona udział w koncercie "W naszych sercach Polska". Początek o 18.30 w siedzibie NOSPR.

W Chorzowie 11 listopada na Stadionie Śląskim odbędzie się piknik wojskowy. W programie m.in. wystawa militariów (pojazdów wojskowych, broni, dział oraz armat). Początek o 11.00, wstęp wolny.

W Tychach uroczystości rozpoczną się od Eucharystii w kościele św. Marii Magdaleny (o 10.30). Po niej - składanie kwiatów pod pomnikiem Powstańca Śląskiego na placu Wolności.

W Rybniku obchody rozpoczną się o 10.30 Mszą w bazylice św. Antoniego. Po niej - złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II oraz przemarsz na Rynek. Tam odbędą się dalsze uroczystości.

W Żorach o 10.00 na terenie leśnej strzelnicy "Dębina" zaplanowano Otwarte Zawody Strzeleckie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy