Nowy numer 46/2018 Archiwum

Papież Franciszek pobłogosławił pracownikom i słuchaczom Radia Katowice

Specjalna delegacja spotkała się z nim w Rzymie. Papież otrzymał od nich replikę mikrofonu z 1927 r.

Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach świętuje w tym roku swoje 90-lecie. Z tej okazji specjalna delegacja udała się do Rzymu. Wczoraj przedstawiciele radia uczestniczyli w środowej audiencji na placu św. Piotra na Watykanie.

Oficjalnie przywitał ich papież Franciszek. Później z rąk Piotra Ornowskiego, prezesa Radia Katowice, Franciszek otrzymał replikę mikrofonu używanego w rozgłośni 90 lat temu. Ojciec Święty pobłogosławił całemu radiu oraz jego słuchaczom.

- Wam tu obecnym i waszym bliskim, szczególnie redakcji i słuchaczom Radia Katowice, które obchodzi w tym roku 90-lecie swego istnienia z serca błogosławię - powiedział papież Franciszek.

- Wydawało się, że mikrofon spodobał się papieżowi - przyznaje Piotr Ornowski. - Najpierw chciał do niego coś powiedzieć, a potem spytał, czy w tym mikrofonie jest jakiś przełącznik, który można nacisnąć, żeby słuchać programu Radia Katowice.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy