GN 28/2018 Archiwum

Zginął 34-letni górnik

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce we wtorek na kopalni Ruda Ruch Pokój w Rudzie Śl.

Nie żyje 34-letni górnik. Zmarł w szpitalu w Rudzie Śląskiej.

Do wypadku doszło o 18.30 w ścianie 146, pokład 414/2 na poziomie 600 metrów.

"Podczas rozbijania brył węgla nagromadzonych w rejonie wysypu przenośnika zgrzebłowego ścianowego pracownik poślizgnął się i stracił równowagę. W wyniku tego łańcuch przenośnika pochwycił nogę pracownika, która została dociśnięta do kadłuba napędu przenośnika. Natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczej. Pracownik został przewieziony karetką do Szpitala Miejskiego nr 1 w Rudzie Śląskiej, gdzie niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarł" - czytamy na stronie Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia.

Inny poważny wypadek w górnictwie miał miejsce w poniedziałek w kopalni Budryk w Ornontowicach, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wtedy 44-letni ślusarz podczas pracy stracił oko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Lukasz111
    07.12.2017 16:17
    Mam ważna informację dla rodziny osoby poszkodowanej, proszę o kontakt , tel. 660-437-328
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama