Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rusza konkurs na najlepszego katechetę

Zasady tej zabawy są dziecinnie proste. To dobrze, bo to w głównej mierze dzieci i młodzież są adresatami konkursu na bohatera katechezy. To oni (za zgodą dyrektora) mogą zgłosić swojego kandydata.

Konkurs organizowany przez "Civitas Christiana" oraz Wydział Katechetyczny Archidiecezji Katowickiej skierowany jest do uczniów i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich.

Składa się on z dwóch etapów.

W pierwszym – od 9 listopada 2017 r. do 29 stycznia 2018 r. – uczniowie (za zgodą swoich dyrektorów) lub dyrektorzy szkół nadsyłają swojego kandydata, nauczyciela religii. Później kandydatury oceni kapituła konkursu.

Drugi etap to czas głosowania. Od 13 marca do 30 kwietnia 2018 r. będzie się ono odbywać na naszej stronie: katowice.gosc.pl w galerii: kandydaci na bohatera katechezy. Wygra ta osoba, która zgarnie najwięcej "gwiazdek".  

Na koniec zwycięzca otrzyma statuetkę bohatera katechezy oraz nagrodę rzeczową. Regulamin zabawy znaleźć można TUTAJ.

Jak zgłosić swojego kandydata?

Charakterystykę nauczyciela religii należy wysłać na adres: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mailem na: katowice@civitaschristiana.pl. Czas do 29 stycznia.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły, w której uczy, oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego właśnie on zasługuje na tytuł bohatera katechezy. Można opisać jego zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpracę z parafią i osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne oraz dydaktyczne.

Plebiscyt Bohater Katechezy już po raz piąty odbywa się w diecezji opolskiej; po raz drugi – w diecezji gliwickiej. U nas odbywa się jego pierwsza edycja.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama