Nowy numer 46/2018 Archiwum

Święci na scenie

MDK Bogucice-Zawodzie, dział Zawodzie, zaprasza do obejrzenia XII Ogólnopolskich Prezentacji Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów - w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II.

To wyjątkowy przegląd, w którym można się przyjrzeć wielkim postaciom świętych - ludzi heroicznych, którzy doświadczyli niezwykłej łaski pokonania własnych słabości i poświęcili swe życie Bogu i ludziom.

- Wierzymy, że spektakle mogą się stać inspiracją dla widzów, mogą ożywiać w nas potrzebę czynienia dobra i uświęcenia poprzez służbę dla innych. Inspiracją prezentacji były średniowieczne widowiska - misteria i mirakle, do dziś obecne w polskich szopkach i misteriach pasyjnych. Zainspirowała nas także postać św. Jana Pawła II, w młodości związanego z amatorską twórczością teatralną. Jest on wciąż bliskim wzorem do naśladowania i uczy, że każdy z nas może zostać świętym - wyjaśniają organizatorzy.

Szczegółowy harmonogram występów można znaleźć na stronie www.mdkbogucice-zawodzie.pl.

Miejsce: MDK Bogucice-Zawodzie, działu Zawodzie, data: 10 listopada.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy