Nowy numer 3/2021 Archiwum

Powalczą o puchar arcybiskupa seniora

W sobotę 11 listopada odbędzie się XVI Niepodległościowy Turniej Sportowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego organizatorem jest KSM Imielin.

Turniej odbywa się co roku 11 listopada, ponieważ jedną z głównych idei KSM jest szerzenie przywiązania do ojczyzny. Jak mówi statut KSM, "zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest (...) wychowanie do miłości Ojczyzny, troski o Naród i Państwo".
 
KSM poprzez turniej łączy zarówno zadania KSM-owicza, jak i zasady, którymi kieruje się na co dzień. Jedna z nich brzmi "dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny". Zawody gromadzą co roku ok. 150 zawodników i kibiców. Wszyscy oni związani są na co dzień z działalnością w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.
 
Tego dnia odbędą się rozgrywki w siatkówkę kobiet, siatkówkę mężczyzn, piłkę nożną i Fifa 18. Główną nagrodą jest puchar przechodni arcybiskupa seniora Damiana Zimonia dla oddziału, który w całych zawodach zaprezentuje się najlepiej. Turniej zostanie rozegrany na hali widowiskowo-sportowej w Imielinie. 
 
Wydarzenie znaleźć można na Facebooku.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama