Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wyjazd diakonów z abp. Wiktorem Skworcem

Mimo niepogody diakoni z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego wraz z abp. Wiktorem Skworcem udali się na "październikówkę".

Zwyczajem Śląskiego Seminarium są dwa wyjazdy każdego rocznika alumnów w czasie roku formacyjnego. Zasadniczo mają one miejsce w październiku oraz w maju. Przede wszystkim mają charakter rekreacyjny, jednak nie są pozbawione elementów duchowych. W tym roku katowickim diakonom na drodze śladami Jana Pawła II towarzyszy abp Wiktor Skworc.

Diakoni odwiedzają m.in. Stary Sącz, szczyt Prehyba oraz Krościenko. Tam przy grobie czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego modlą się o rychłą beatyfikację śląskiego kapłana. Proszą go również o jego wstawiennictwo w drodze do kapłaństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy