Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Abp Skworc z wykładem we "Wszechnicy"

Misją Kościoła jest głoszenie Ewangelii. Tym zdaniem w Bibliotece Śląskiej rozpoczął swój wykład pt. "Misja Kościoła" arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.

– Nakaz misyjny – idźcie i głoście – otrzymali apostołowie i uczniowie zebrani w Wieczerniku, gdzie był cały Kościół – kontynuował metropolita katowicki.

Wykład w ramach spotkania „Wszechnica” zorganizowała Polska Akademia Umiejętności – Stacja Badawcza w Katowicach oaz Biblioteka Śląska.

– Misja Kościoła jest zawsze dwuwymiarowa: ad intra i ad extra; na zewnątrz i niejako do środka (…). Ja chciałbym bardziej zająć się misją ad extra, do narodów – ad gentes, ale z tej misji będzie wynikała także misja ad intra, do człowieka i do konkretnego społeczeństwa – mówił abp Wiktor Skworc podczas swojego wykładu.

Mówiąc o Kościele powszechnym, zauważył, że „katolicyzm już się nie ogranicza do świata śródziemnomorskiego czy europejskiego”. – Mówią o tym także przemiany w Episkopacie świata, który – szczególnie podczas pontyfikatu Jana Pawła II i następców – stał się bardziej afrykański i azjatycki – mówił abp Skworc.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy