Nowy numer 28/2018 Archiwum

Długie kolejki za deputatami

Od dziś w kilkudziesięciu miejscach w regionie można składać wnioski o wypłatę 10 tysięcy złotych rekompensaty za utracony deputat węglowy.

  Renciści i emeryci górniczy wypisują wnioski
Mateusz Kornas /Radio eM
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.  Na mocy ustawy ponad 235  tysięcy emerytów i rencistów górniczych otrzyma po 10 tys. zł jednorazowej rekompensaty za utracony deputat. Choć górniczy emeryci i renciści mają na to 21 dni, dziś w niektórych miejscach było naprawdę tłoczno. W Radlinie wnioski można pobrać i złożyć w budynku starej stolarni KWK Marcel. Chętnych by zrobić to dziś nie brakowało.

Wniosek można pobrać przez internet. W niektórych miejscach regionu wnioski przyjmowane są  codziennie nawet do godz. 20:00. Każda ze spółek górniczych ma też uruchomić specjalną infolinię dla osób zainteresowanych tym świadczeniem. Rekompensaty mają być wypłacone jeszcze w tym roku.

  Wniosek o rekompensatę za utracony deputat
Mateusz Kornas /Radio eM
Kolejka do złożenia wniosku o rekompensatę deputatu   Kolejka do złożenia wniosku o rekompensatę deputatu Mateusz Kornas /Radio eM

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama