Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wymagaj od siebie! - rekolekcje KSM

Czego uczy nas reguła św. Benedykta? - nad tym pytaniem zastanawiali się uczestnicy rekolekcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

55 młodych osób spędziło weekend na poznawaniu św. Benedykta i zasad, którymi kierował się w życiu. Pomagał im w tym ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej, który poprowadził rekolekcje. Młodzi mieli okazję do refleksji nad Słowem Bożym metodą ignacjańską, ale i do wspólnej zabawy. Był to też czas zawiązywania nowych znajomości.

Młodzież miała okazję wysłuchać Dariusza Pietrka, który opowiedział o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą sekty. W niedzielę do uczestników dołączył ks. Mateusz Kozielski, KSM-owicz, który przypomniał, że KSM ma łączyć w sobie tradycję z nowoczesnością. 

Kasia, jedna z uczestniczek, uważa, że był to dobrze przeżyty czas. - Rekolekcje w Kokoszycach są na stałe wpisane w moim kalendarzu. Jak co roku przyjeżdżam tu po to, żeby uciec z tego gnającego do przodu świata, aby chociaż na chwilę się zatrzymać, wyciszyć i aby pogłębić moją relację z Bogiem - przyznaje.

Podobnie sądzi inna uczestniczka, Marta. - Tegoroczne rekolekcje były czasem bardzo intensywnym - zapełnionym, przepracowanym i przemodlonym w 100 proc. Czas ten zmotywował nas, byśmy dalej rozwijali się i dojrzewali w wierze! - mówi.

Rekolekcje odbyły się w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama