Nowy numer 20/2024 Archiwum

Jak archidiecezja świętuje Dzień Papieski?

Przed nami premiera musicalu Dawid oraz koncerty papieskie.

W piątek 7 października na rynku w Katowicach oraz w Siemianowicach Śl. archidiecezja katowicka rozpoczęła obchody tegorocznego Dnia Papieskiego.

Kolejne wydarzenia czekają nas 12 i 13 października o 18.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Odbędzie się tam wtedy prapremiera i premiera musicalu Dawid. To przedstawienie przygotowane przez Teatr Franciszek opowiadające o historii biblijnego króla Dawida. Reżyserem jest Mariusz Kozubek, za muzykę odpowiada Piotr Solorz.

Teatr Franciszek to powstała w 2013 roku grupa teatralna, którą połączyło uczestnictwo w megawidowisku "Franciszek - wezwanie z Asyżu". Widzów czeka pełna wartkiej akcji przygoda biblijnego króla-pastuszka z muzyką w klimacie folku na żywo.

W niedzielę 15 października odbędą się trzy wydarzenia:

  • od 10.00 do 14.00 w Katowicach (os. Tysiąclecia, parafia Matki Bożej Piekarskiej) przygotowane zostanie miasteczko rodzinne z atrakcjami dla dzieci i rodziców oraz zawody rodzinne;
  • o 17.00 w Rybniku koncert papieski, program przygotowany przez zespół Domu Kultury Chwałowice;
  • o 9.00 w Zabrzu w kościele św. Anny - koncert papieski, na którym zagrają zespół Testimonium oraz uzdolnieni muzycznie stypendyści Fundacji.

Hasłem tegorocznego XVII Dnia Papieskiego są słowa: "Idźmy naprzód z nadzieją". W czasie wydarzeń zbierana jest zbiórka na młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy