Nowy numer 42/2018 Archiwum

Jak archidiecezja świętuje Dzień Papieski?

Przed nami premiera musicalu Dawid oraz koncerty papieskie.

W piątek 7 października na rynku w Katowicach oraz w Siemianowicach Śl. archidiecezja katowicka rozpoczęła obchody tegorocznego Dnia Papieskiego.

Kolejne wydarzenia czekają nas 12 i 13 października o 18.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Odbędzie się tam wtedy prapremiera i premiera musicalu Dawid. To przedstawienie przygotowane przez Teatr Franciszek opowiadające o historii biblijnego króla Dawida. Reżyserem jest Mariusz Kozubek, za muzykę odpowiada Piotr Solorz.

Teatr Franciszek to powstała w 2013 roku grupa teatralna, którą połączyło uczestnictwo w megawidowisku "Franciszek - wezwanie z Asyżu". Widzów czeka pełna wartkiej akcji przygoda biblijnego króla-pastuszka z muzyką w klimacie folku na żywo.

W niedzielę 15 października odbędą się trzy wydarzenia:

  • od 10.00 do 14.00 w Katowicach (os. Tysiąclecia, parafia Matki Bożej Piekarskiej) przygotowane zostanie miasteczko rodzinne z atrakcjami dla dzieci i rodziców oraz zawody rodzinne;
  • o 17.00 w Rybniku koncert papieski, program przygotowany przez zespół Domu Kultury Chwałowice;
  • o 9.00 w Zabrzu w kościele św. Anny - koncert papieski, na którym zagrają zespół Testimonium oraz uzdolnieni muzycznie stypendyści Fundacji.

Hasłem tegorocznego XVII Dnia Papieskiego są słowa: "Idźmy naprzód z nadzieją". W czasie wydarzeń zbierana jest zbiórka na młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy