Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ks. Sebastian Lewandowski wikary w parafii św. Jacka w Mysłowicach-Morgach.

Nie zaczynam żadnego spotkania, żadnych kursów Alpha, jeśli najpierw nie oddam tego Matce Bożej.

Gdy idę na nową parafię, zastanawiam się, co Pan Bóg chce mi przez to powiedzieć. Teraz jestem w parafii św. Jacka. Te dwie rzeczy, które Jacek trzyma w ręce, figura Matki Bożej i Najświętszy Sakrament, to dla mnie prosty przekaz: skup się na adoracji i na Matce Bożej. Pochodzę z parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Wodzisławiu Śl. Maryja towarzyszy mi od początku, ale nigdy nie miałem głębokiego zamiłowania do Różańca. Była to dla mnie ciężka modlitwa. Ponad rok temu zaczęliśmy prowadzić kurs pisania ikon. Pisaliśmy Matkę Bożą Oblubienicę Ducha Świętego; mam Ją w pokoju, to moja pierwsza ikona. Powiedziałem sobie wtedy: „Gdy przyjdzie do mnie do domu, to w tym dniu zacznę Nowennę Pompejańską”.

I przyszła, nie była jeszcze ozłocona, nie była polakierowana, ale już u mnie mieszkała. Od tego zrodziła się idea, żeby modlić się nie tylko za siebie, ale też za innych. Jakoś rok temu z paroma chłopakami wieczorami zaczęliśmy biegać. Stwierdziliśmy, że można biegać i gadać o głupotach, ale można też biegać i omadlać parafię. Zaczynaliśmy od małych odległości, np. 3 km. Zawsze na starcie mówiliśmy: „Ten Różaniec ofiarujemy w intencji ludzi, koło których będziemy biec”. Skończyło się tak, że przebiegliśmy całą parafię.

Opiekę Maryi widzę na co dzień. Ułożyłem taką modlitwę: „Matko Boża, otocz nas płaszczem swojej opieki. Niech Zły nie ma do nas dostępu, a w naszych sercach niech króluje Jezus Chrystus”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy