Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W sobotę Pielgrzymka Żywego Różańca

Spotkanie odbędzie się 7 października w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Początek o 10.30.

Szósta Pielgrzymka Żywego Różańca do katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się w sobotę 7 października. Do udziału w niej zaproszone są wszystkie wspólnoty modlące się na różańcu. Początek o 10.30.

W zaproszeniu do udziału w pielgrzymce metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m.in.: „Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci swoje orędzie: 'Nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie Różaniec'. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest zbliżający się październik, miesiąc codziennej i wspólnej modlitwy różańcowej.  Podczas wspomnianych objawień w Fatimie Maryja nazwała samą siebie Matką Bożą Różańcową. W tym roku Jej wspomnienie przypada w sobotę 7 października. Właśnie w tym dniu odbędzie się już wcześniej zaplanowana pielgrzymka wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa, do katowickiej katedry”.

Abp Skworc zaprosił przede wszystkim osoby tworzące Żywy Różaniec, wszystkie wspólnoty modlące się na różańcu oraz – podobnie jak w roku ubiegłym - członków Bractwa Szkaplerznego.

W modlitwie z pielgrzymami łączyć się będą wierni zebrani w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, uczestniczący w akcji Różaniec do Granic.

Program pielgrzymki:

10.30 - modlitwa różańcowa z rozważaniami i śpiewem

12.00 - Msza św.

Po Mszy św. poczęstunek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy