Nowy numer 48/2020 Archiwum

Testament Jana Pawła II w Muzeum Archidiecezjalnym

Od czwartku w Katowicach można zobaczyć cykl obrazów inspirowanych tekstami świętego papieża. Ich autorką jest pielęgniarka i artystka w jednej osobie.

Elżbieta Kulej, bo o niej mowa, to absolwentka grafiki warsztatowej na katowickiej ASP.  Mieszka w Radzionkowie, pracuje jako pielęgniarka.

- Ta pani ma ciekawą historię życia - przyznaje ks. Leszek Makówka, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego. - Będąc już pielęgniarką, w wieku 30 ileś lat, spełniła swoje marzenia - rozpoczęła studia na ASP w Katowicach. Ciągle pracując jako pielęgniarka, ukończyła te studia z wyróżnieniem.

Elżbieta Kulej jest zafascynowana tekstami Jana Pawła II. I to właśnie jego przemówienia przelewa na swoje obrazy. Jej malarski projekt "Testamenty", który od czwartku zobaczyć można w MA, to historie konkretnych, znanych jej ludzi, wpisane w papieskie wypowiedzi.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Muzeum Archidiecezjalnym Galerii Sztuki Współczesnej "Fra Angelico" 28 września o 18.00. Wystawa będzie czynna do 24 października.

W ramach III Katowickiej Nocy Galerii odbędzie się oprowadzenie autorskie 29 września o 20.00.

Testament Jana Pawła II w Muzeum Archidiecezjalnym   Na obrazach znaleźć można teksty Jana Pawła II Joanna Juroszek /Foto Gość

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama