Nowy numer 4/2023 Archiwum

Nagrody Ligonia rozdane

Otrzymali je 20 września prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Szkół Katolickich w Opolu Maria Dragon oraz Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.

Nagrody Ligonia są przyznawane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Wręczył je w Katowicach arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik została wyróżniona za zaangażowanie i inspirujący wkład w rozwój samorządności lokalnej. Jury doceniło też ideę i konsekwentne pielęgnowanie przez panią prezydent zainicjowanego przed 10 laty dzieła Metropolitalnego Święta Rodziny.

Nagroda za pracę na rzecz rozwoju szkolnictwa katolickiego na Śląsku Opolskim oraz troskę o integralne wychowanie młodego pokolenia w oparciu o wartości chrześcijańskie i etos patriotyzmu przypadła Marii Dragon. Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy zostało wyróżnione za wytrwałość w trosce o ciągłość i rozwój kultu świętej księżnej, integrującego katolików Dolnego i Górnego Śląska w duchu przywiązania do historii i tradycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy