Wojewoda ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe

Pogotowie obowiązuje na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała.

Stany alarmowe rzek województwa śląskiego zostały przekroczone w siedmiu miejscach, stany ostrzegawcze - w 18. Najgorzej sytuacja wygląda w południowej części województwa - m.in. w powiecie żywieckim. Tam woda podmyła drogę, odcinając 20 domów.

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w miastach: Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, gminie Łękawica oraz w powiatach: bielskim, bieruńsko-lędzińskim, cieszyńskim, pszczyńskim i żywieckim.

Minionej doby strażacy w regionie interweniowali w regionie 143 razy. Większość zgłoszeń związana była z wypompowywaniem wody. Najwięcej interwencji dotyczyło Żywca, Bielska i Cieszyna.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zobowiązał wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów tych obszarów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia.

Służby wojewody na bieżąco monitorują sytuację.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..