Nowy numer 46/2018 Archiwum

Świętowanie przez duże "Ś"

W sobotę do archikatedry Chrystusa Króla zaproszeni są wszyscy bierzmowańcy. Początek o 9.30. Będzie i zabawa, i modlitwa.

Młodzi archidiecezji katowickiej wspólnie celebrować będą przyjęcie Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, które odbyło się w minionym roku szkolnym.

Inauguracja tego czasu o 9.30. Sobotnie świętowanie i dziękczynienie za dar Ducha Świętego obejmie m.in. wspólną Eucharystię o 10.30. Nie zabraknie zabaw integracyjnych animowanych przez wodzireja oraz gier i konkursów pod kierunkiem kleryków z Wydziału Śląskiego Seminarium Duchownego.

Uczestnicy będą też mieli okazję odwiedzić Wydział Teologiczny w Katowicach, a tam odbędzie się spotkanie z iluzjonistą. Święto bierzmowanych zakończy wspólny posiłek około 13.30.

Każdy z obecnych otrzyma pamiątkę, która będzie towarzyszyć podczas dalszych spotkań formacyjnych dla młodzieży po sakramencie bierzmowania. Praca formacyjna będzie wykonywana w parafiach, zgodnie z zaleceniami II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

W zaproszeniu abp Wiktor Skworc napisał m. in.: "Bardzo serdecznie zapraszam młodzież z wszystkich parafii naszej archidiecezji, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania. Do katedralnego wieczernika w Katowicach zapraszam także świadków bierzmowania i animatorów. Chcemy raz jeszcze wspólnie podziękować Bogu za sakrament prowadzący ku dojrzałości chrześcijańskiej i otworzyć nową kartę Waszego współdziałania z Duchem Świętym i zaangażowania w dzieło ewangelizacji".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy