Nowy numer 45/2018 Archiwum

Odpust w bazylice w Piekarach Śląskich

Dziś przypada uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, patronki archidiecezji katowickiej.

  Marta Sudnik-Paluch Sumę odpustową z tej okazji w bazylice w Piekarach Śląskich sprawował bp Marek Szkudło, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Homilię wygłosił ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego". Przekonywał, że święto może być okazją to tego, by w szczególny sposób spojrzeć na wizerunek Maryi z Piekarskiej bazyliki.

Do Piekarskiego sanktuarium tłumnie zjechali wierni.

Także dziś przypada 334. rocznica odsieczy wiedeńskiej – warto wspomnieć, że król Jan III Sobieski w drodze do Wiednia zatrzymał się z wojskami w sanktuarium w Piekarach Śląskich, gdzie modlił się przed wizerunkiem Matki Bożej. Jednocześnie dokładnie 3 lata temu Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej została oficjalnie ogłoszona patronką miasta.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy