Nowy numer 42/2018 Archiwum

Śląscy funkcjonariusze uhonorowani

Tonący w stawie kierowca, bezdomny w płonącym kanale czy kierowca autobusu, który zasłabł. To tylko niektóre osoby, którym pomogli policjanci.

Zasługi śląskiej policji w walce z dopalaczami, środkami odurzającymi czy innymi nielegalnymi substancjami podkreślano już wielokrotnie. Praca mundurowych zwiększa poczucie bezpieczeństwa i ładu społecznego w śląskich miastach. Teraz 19 funkcjonariuszy województwa śląskiego, którzy odznaczyli się szczególnie bohaterską postawą w ratowaniu życia i pomocy obywatelom, zostało uhonorowanych. Uroczystość odbyła się w 7 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślił, jak ważne były dla społeczeństwa te ludzkie reakcje mundurowych i chęć niesienia pomocy innym poza służbowym zakresem obowiązków. Także Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki policji w Katowicach, podziękował wyróżnionym funkcjonariuszom, zaznaczając ważną rolę takich działań dla postrzegania policji przez obywateli śląskich miast.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy