Nowy numer 45/2018 Archiwum

W niedzielę odpust w Pszowie

W sanktuarium Pani Uśmiechniętej powstał filmik z zaproszeniem na urodziny Matki.

Ks. Andrzej Pyrsz, proboszcz bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zachęca w nim do przybycia w niedzielę do Pszowa "po uśmiech i mądrość".

Sumie odpustowej w niedzielę 10 września o 11.00 będzie przewodniczył  abp Wiktor Skworc. Homilię wygłosi bp Marek Szkudło.

W tym roku piękne sanktuarium w Pszowie niedaleko Wodzisławia Śląskiego obchodzi kilka rocznic. To m.in. 295 lat obecności obrazu Pani Uśmiechniętej, 270-lecie konsekracji kościoła i 20-lecie nadania mu tytułu bazyliki mniejszej.

Obraz Matki Bożej Pszowskiej jest niezwykły. Powstał jako kopia Maryi Częstochowskiej, ale po uszkodzeniu został przemalowany. Pszowska Pani zyskała wtedy delikatny, subtelny uśmiech. Co ciekawe, nie każdy i nie zawsze ten uśmiech widzi.

Jak co roku właśnie od pielgrzymki do Pszowa swój rok formacji zaczną Skauci Europy z całego Górnego Śląska. Skauci Europy są harcerstwem katolickim.

Program:

Sobota (9 września):

15.00 Droga Krzyżowa na Kalwarię Pszowską (wyjście z Bazyliki)

17.30 Nieszpory

18.00 Msza (po Mszy koncert pieśni maryjnej w wykonaniu orkiestry dętej Mix-Band, dyr. Adam Bober, z balkonu bazyliki)

Niedziela (10 września):

10.00 Rozważania różańcowe

11.00 Suma odpustowa

14.00 Godzina Maryjna (koncert orkiestry "Power of Winds", dyr. Klaudiusz Jania; koncert w Bazylice)

15.30 Nieszpory

Zaproszenie na Odpust do Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie
Parafia

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy