Nowy numer 42/2018 Archiwum

Kierunek: Turza!

Kapłani archidiecezji katowickiej spotkają się w sobotę 2 września w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są kapłani zaangażowani w duszpasterstwie parafialnym,  posługujący w instytucjach archidiecezjalnych oraz na Wydziale Teologicznym UŚ, księża emeryci oraz ojcowie i bracia zakonni.

"W roku 100. rocznicy objawień fatimskich spotkamy się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Będziemy tam wołać o dary Ducha Świętego na czas kolejnego roku szkolnego i duszpasterskiego. Zawierzymy Najświętszej Maryi Pannie naszą przyszłość i ponowimy akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Mary" ­– napisał w zaproszeniu abp Wiktor Skworc.

W planie pielgrzymki są m. in.: konferencja ks. dr. Tomasza Wojtala, dyrektora domu rekolekcyjnego w Brennej, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólna Eucharystia. Duchowni odmówią też Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy