Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rusza walka o czyste powietrze

Są pieniądze na walkę ze smogiem. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Tauron Ciepło podpisały umowę na osiem projektów, których celem jest poprawa jakości powietrza.

Rusza walka o czyste powietrze   Chorzów - dymiące kominy Jozef Wolny /Foto Gosc Z unijnych środków udało się pozyskać ponad 140 mln zł. Dzięki tej dotacji do sieci ciepłowniczych podłączeni zostaną nowi mieszkańcy w ośmiu miastach Śląska i Zagłębia - chodzi m.in. o Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Katowice czy Sosnowiec. Mówi prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Andrzej Pilot.

Tymczasem pojawiły się sygnały, że Polska Grupa Górnicza może podnieść ceny węgla. Ten największy w Europie producent opału nie będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości ekogroszku w miejsce wycofanego ze sprzedaży mułu i flotokoncentratu. Ustawa zakazująca spalania złej jakości paliwa wchodzi w życie na Śląsku już w najbliższy piątek. Ewentualne podwyżki u progu sezonu grzewczego są zaskakujące - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Dokument zobowiązujący samorządy i mieszkańców do dbałości o jakość powietrza został przyjęty jednogłośnie przez sejmik województwa śląskiego w kwietniu. Od 1 września nowe przepisy wchodzą w życie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama