Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ruszyła II Rodzinna Pielgrzymka Mysłowicka

Idzie w niej około 80 osób. Wystartowali po rannej Mszy św. w sobotę 26 sierpnia – w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Spod kościoła pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku autokary zawiozły pielgrzymów do miejsca głównego wymarszu, do Skarżyc koło Zawiercia. Stamtąd chcą dotrzeć już pieszo na Jasną Górę.

Głównym koordynatorem grupy pieszej jest Krzysztof Jamrozy. Z pielgrzymami pieszymi wyruszyła też grupa rowerowa pod „kierownictwem” Jacka Pytla z Bractwa Pielgrzymkowego z Krasów.

Noclegi przewidziane mają w szkołach: pierwszy w Żarkach, kolejny – w Leśniowie, Olsztynie i w punkcie docelowym, czyli w Częstochowie.

Na drogę zabrali różańce poświęcone podczas Mszy św. przez proboszcza, ks. Rafała Ryszkę, dziekana dekanatu mysłowickiego. Bagaże podwożą im samochody, jest również opieka pielęgniarska.

Na Jasną Górę dotrą 28 sierpnia rano. Tam o godzinie 9.30 przed Jasnogórskim Obrazem zostanie odprawiona Msza św. w intencji miasta Mysłowice i mysłowickich pielgrzymów.

Opiekę duchową pielgrzymom zapewniaj kapłani, którzy z nimi pielgrzymują - ks. Sebastian Lewandowski z Morgów, ks. Przemysław Budniak z Bończyka i ks. Artur Niechwiej, jezuita.

Do pielgrzymów pieszych i rowerowych dołączą we wtorek kolejni (prawie 200 osób), którzy dojadą z różnych parafii dekanatu. Dołączy też pielgrzymka z Brzęczkowic, z parafii Matki Bożej Bolesnej, która też wyruszyła już w trasę. W Częstochowie będą razem uczestniczyć m.in. w Mysłowickiej Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Ruszyła II Rodzinna Pielgrzymka Mysłowicka  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama