Nowy numer 30/2021 Archiwum

Kierunek Kalwaria - 38. raz!

Sprzed chełmskiego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej 12 sierpnia wyruszyli pielgrzymi do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do „tej” Kalwarii, gdzie często wyruszał – wraz ze swoim ojcem papież, Święty Jan Paweł II... Pielgrzymowanie rozpoczęli tradycyjnie od Mszy św., by potem z błogosławieństwem proboszcza, ks. Piotra Guzego, wyruszyć – po raz 38. – w daleką, męczącą trasę.

Wyruszyli prawie 200 osobową grupą. Jak co roku, ta grupa znacznie powiększy się jeszcze na miejscu, bo indywidualnie może dotrzeć do Kalwarii jeszcze ponad 100 osób. Spotkają się tam na samo święto Wniebowzięcia NMP ( Matki Boskiej Zielnej) – 15 sierpnia.

W pielgrzymce do Kalwarii uczestniczą nie tylko mieszkańcy Chełmu, ale i pielgrzymi z okolic, z Lędzin i Hołdunowa, Goławca, Bojszów, Imielina i Bierunia Nowego. Pielgrzymkę prowadzi jak zawsze Krzysztof Siedlaczek; razem z pielgrzymami idą ks. wikary Łukasz Grzywocz, diakon Łukasz Kwit i kleryk Jakub Orzechowski. Niosą do Kalwaryjskiej Pani swoje poświęcenie, intencje i modlitwy za rodziny i swoich najbliższych. Wrócą 20 sierpnia wieczorem.

W sobotę 12 sierpnia przenocowali w Oświęcimiu, a w niedzielę 13 sierpnia – w Wadowicach. Do Kalwarii dotarli niedzielnym wieczorem. W kolejnych dniach chcą m.in. uczestniczyć w Mszach św. i obchodzić dróżki kalwaryjskie.

Kierunek Kalwaria - 38. raz!  

Kierunek Kalwaria - 38. raz!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama