Nowy numer 42/2018 Archiwum

Obchody Wniebowzięcia NMP w Piekarach Śl.

Rozpoczną się w poniedziałek 14 sierpnia i potrwają do wtorku 15 sierpnia.

Od trzech lat w piekarskim sanktuarium obok wielkotygodniowego Misterium Męki Pańskiej wierni mogą uczestniczyć w  misterium związanym z  Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.

 W tym roku obchody Maryjne rozpoczną się 14 sierpnia, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia, nieszporami maryjnymi o 15.30 w bazylice. Po nieszporach zaplanowano inscenizację pogrzebu Matki Bożej, procesję na Kalwarię z figurą Matki Boskiej Zaśniętej i modlitwę w kaplicy Grobu Matki Bożej.

 W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, przez cały dzień będzie okazja do modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej. O 10.30 suma odpustowa. O 13.45 rozpoczną się obchody różańcowe na Kalwarii, połączone z obrzędem koronacji figury Matki Bożej.

Uroczystości zakończy procesja z figurą do bazyliki i nieszpory. O 17.30 odbędzie się wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 Więcej na plakacie poniżej oraz tutaj.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy