Nowy numer 38/2021 Archiwum

Skauci Europy też idą do Maryi

Na Pielgrzymce Rybnickiej jest sporo młodych osób. Są wśród nich i małżeństwa, i harcerze...

- Jestem harcerką w ZHP - przedstawia się 17-letnia Ola Janitek z Czernichowa koło Żywca. - Ja jestem skautem Europy. My bardziej się modlimy, jesteśmy bardziej związani z Kościołem - dodaje jej kuzynka, 11-letnia Ania Zielonka z Rybnika.

Skauci Europy też idą do Maryi   Ola i Ania Joanna Juroszek /Foto Gość Decyzję o pójściu na pielgrzymkę kuzynki podjęły spontanicznie. - Ania przyjechała z obozu, siadłyśmy i doszłyśmy do wniosku, że pójdziemy na pielgrzymkę - wyjaśnia Ola.

Obie na Jasną Górę idą po raz pierwszy.  Ale samodzielność i odpowiedzialność, jakie wyniosły z harcerstwa i ze skautingu, nauczyły je radzenia sobie w trudnych warunkach.

Na pielgrzymkę wybrały się bez swoich rodziców. Obie w drodze modlą się także w ich intencjach. - Chcę podziękować Maryi za to, że - jak na razie - nic wielkiego mi się nie stało, że jestem zdrowa, że mam wspaniałą rodzinę i mamę, którą mną się opiekuje - mówi z radością Ania.

Skauci Europy też idą do Maryi   Od lewej: Ola, Łukasz, Basia i Asia Joanna Juroszek /Foto Gość Aleksandra i Łukasz Drobni pielgrzymują w grupie 2b. W marcu wzięli ślub cywilny, w przyszłym roku zawrą sakramentalne małżeństwo. O co proszą Maryję? - O piękną miłość, wspaniałe dzieci, piękne pożycie małżeńskie - wymienia Ola, która na Jasną Górę idzie już 7. raz. Ona pochodzi z Rybnika, jej wymodlony na pielgrzymce mąż - z Osielca (k. Zakopanego).

Siostra Oli - Joanna Hajska - tym razem w drodze dziękuje Bogu za zdanie egzaminów, za zdobycie stażu. Barbara Dąbrowska, pielgrzymująca z grupą 5., Jezusowi przez ręce Maryi oddaje małżeństwo, które zawrze w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama