Nowy numer 30/2021 Archiwum

Studenci zasuwają do Maryi

Kiedy ten numer „Gościa” trafia do Czytelników, rybniccy pielgrzymi finiszują swoje wędrowanie do Matki Bożej. Ale to nie koniec śląskich odwiedzin Jasnogórskiej Pani w to lato…

Na sam koniec wakacji ruszą do niej młodzi archidiecezji katowickiej. Do Maryi, podobnie jak w latach ubiegłych, pójdą malowniczym Szlakiem Orlich Gniazd. Towarzyszyć będą im kapłani. Początek – 28 sierpnia, koniec – ostatniego dnia tego miesiąca. Jeszcze można się zapisać! „Pociąg pielgrzymkowy do Zawiercia odjedzie z toru drugiego przy peronie trzecim. Pociąg nie zatrzymuje się na stacjach pośrednich. Życzymy przyjemnej podróży” – takim komunikatem w ubiegłych edycjach pielgrzymki żegnano młodych na katowickim dworcu. Zdaje się, że i tym razem będzie podobnie. We wcześniejszych latach młodzi pielgrzymi idący na Jasną Górę modlili się w intencji ŚDM w Krakowie.

Teraz towarzyszyć będzie im hasło roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście!”. Zapewne pomyślą też o Panamie, gdzie młody Kościół świata spotka się z papieżem w 2019 r. „Droga Maryi do Elżbiety to ok. 150 km. My mamy do przejścia tylko 80 km. Doświadczenia poprzednich pielgrzymek pokazują, że w czasie tych kilku dni wspólnej wędrówki i modlitwy Pan czyni nam wielkie rzeczy. Pielgrzymka będzie okazją, żeby świadczyć o Jezusie i odpowiedzieć na wezwanie Maryi, które skierowała do dzieci fatimskich: módlcie się wiele i czyńcie ofiary. Nie zabraknie też czasu na spowiedź, rozmowy, śpiew, trochę sportu i zabawy” – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. Dla studenta medycyny Marka Olesza, który pochodzi z Piasku pod Pszczyną, pielgrzymka to okazja do bardziej intensywnego przeżywania wiary. – Codziennie jest Msza, Komunia św., modlitwa i to przybliża mnie do Pana Boga. Pielgrzymka to czas, kiedy mogę się duchowo doładować. Idą na nią też znajomi, można pogadać z różnymi osobami na różne tematy – wyjaśnia.

Koszt: 70 zł (noclegi, chleb w drugim dniu pielgrzymki, ubezpieczenie, transport bagaży oraz zabezpieczenie medyczne). Więcej o wydarzeniu na facebookowej stronie Fundacji Młodzi dla Młodych. Tam znajduje się też formularz rejestracyjny.

Plan pielgrzymki

Poniedziałek, 28 sierpnia Start w godzinach porannych z dworca PKP w Katowicach pociągiem do Zawiercia. Stamtąd przez Morsko i górę Zborów młodzi dotrą do Bobolic. W planach nocleg pod namiotami i wieczorna Eucharystia pod gołym niebem w ruinach zamku. Wtorek, 29 sierpnia Trasa poprowadzi w stronę Złotego Potoku, gdzie w godzinach południowych odbędzie się Msza św. Nocleg w szkole w Zrębicach. Środa, 30 sierpnia Dotarcie do Częstochowy, nocleg u sióstr szarytek. Wieczorem Msza przed obrazem Czarnej Madonny i Apel Jasnogórski. Czwartek, 31 sierpnia Czwarty dzień to pobyt w Częstochowie – Msza św. na Jasnej Górze, Droga Krzyżowa na wałach. Powrót do Katowic pociągiem w godzinach popołudniowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama