Nowy numer 38/2021 Archiwum

Heaven, I’m in heaven…

– Jak dostać się do Nieba? – zagaduję pana przy bankomacie. – Do góry i w prawo.

Wchodzę pod górkę, skręcam w prawo, jest. Tuż obok kościół – kolegiata Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny. „Chudego łatwiej porwać, bądź bezpieczny, zjedz ciastko i wypij kawę” – głosi sympatyczny napis na tablicy przed budynkiem.

Niebo istnieje

W środku – ciasta, ciasteczka, lody i ekspres do kawy z prawdziwego zdarzenia z włoską flagą. Dalej – stoliki i regały zapełnione różnymi książkami o tematyce chrześcijańskiej (nie brakuje tej najważniejszej – Pisma Świętego). Są i różańce, i fragmenty słowa Bożego lub cytaty świętych na stolikach… A nad głowami lampy w kształcie chmur. Malinową chmurkę popijam pysznym cappuccino. Za chwilę skosztuję nieziemskich lodów. W tle leci „Let it rain”. Heaven, I’m in heaven… Niebo istnieje naprawdę. To prawdziwe – i to w Jaworznie.

Jestem w kawiarni-księgarni Niebo w Mieście. Ta znajduje się tu od roku. Warto ją odwiedzić zwłaszcza w upalne lato. Managerką tego miejsca jest Ewelina Jagielska ze wspólnoty Metanoia z Jaworzna. Za słodkości odpowiada Marcin Gatner, właściciel piekarni, cukierni i kawiarni w Paniówkach. Pomysłodawcą sieci kawiarni jest Witek Wilk – charyzmatyczny rekolekcjonista, muzyk, mąż i ojciec. Poznajcie historię tego miejsca. – Jakieś 7 lat temu nawróciłam się. Zemdlałam w pracy i okazało się, że jestem chora. Pojechałam do szpitala i wyszło mnóstwo chorób – opowiada Ewelina Jagielska. – Mama powiedziała mi coś takiego: „Jesteś już w takim stanie, idź na Mszę z modlitwą o uzdrowienie”. Pochodzę z rodziny katolickiej, tradycyjnej. Zawsze Bóg był w moim sercu, ale Jego obraz był jedynie taki: za dobre wynagradza, za złe karze. To był mój Bóg. Pojechałam na tę Mszę, patrzę: wariaci, ludzie podnoszą ręce, klaszczą. Stwierdziłam jednak, że skoro już tu jestem, to pójdę do spowiedzi – tłumaczy, dodając, że właśnie wtedy powoli rozpoczęła się jej nowa przygoda z Jezusem. Ewelina zaczęła chodzić na spotkania wspólnoty Metanoia, czytać Pismo Święte, codziennie uczestniczyła w Eucharystii, pochłaniała książki o tematyce religijnej.

Na tym nie da się zarobić!

Jest matką trojga dzieci. Kiedy na świecie pojawiła się jej najmłodsza córka, mimo że lubiła swoją pracę, wiedziała, że już do niej nie wróci. O to, co ma robić w swoim życiu, zaczęła pytać samego Boga. – Słuchałam rekolekcji Witka Wilka, w których mówił, że nie ma osoby, która nie miałaby talentu. To jest logiczne, ale wtedy jakoś mnie to uderzyło. Zaczęłam zastanawiać się nad swoim talentem i pytać ludzi, w czym jestem dobra. Powiedzieli, że na pewno mam talent do przedsiębiorczości, organizacji, komunikacji. Na co ja: „W takim razie założę firmę” – wspomina. Po jakimś czasie przypomniało jej się marzenie z czasów, kiedy była nastolatką.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama