GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Przyjechały się uzbroić

Nie korzystają z komórek. Chodzą do szkoły. Codziennie czytają Ewangelię św. Marka. I najwyraźniej im z tym dobrze.

Tegoroczne rekolekcje przebiegają pod hasłem: „Zło dobrem zwyciężaj – tarcza wiary”. – Każdego dnia, zainspirowani słowami św. Pawła, ubieramy się w zbroję Bożą. Uczestniczkom tłumaczymy m.in., czym są tarcza wiary, pas prawdy – mówi s. Piotra, elżbietanka. Razem z s. Zofią zajmuje się organizacją rekolekcji i czuwa nad ich przebiegiem.

By lepiej przeżyć rekolekcje, dziewczynki nie korzystają z telefonów komórkowych. – Siostro, dziękuję ­- mówi mama jednej z uczestniczek. – Moja córka ma zwyczaj chodzenia wszędzie z telefonem. Zabiera go nawet do łóżka – dodaje.

Podczas rekolekcji dziewczynki czytają Ewangelię wg św. Marka. Codziennie mają spotkania w grupach, prowadzone przez animatorki. Do poruszanych podczas spotkań tematów przygotowywane są też scenki. Mają pomóc w lepszym zrozumieniu omawianych tematów. W planie dnia są także prowadzone przez kleryka Tomasza Leśniewskiego szkoły liturgii i biblijna.

Z obecności „maryjek” w Palowicach cieszą się tamtejsi parafianie. ­- Oni cały rok czekają na wakacje, bo bardzo lubią, gdy Dzieci Maryi modlą się i śpiewają razem z nimi w kościele. Zwłaszcza podczas Eucharystii ­ - dodaje s. Piotra.

W trzecim turnusie rekolekcji Dzieci Maryi w Palowicach bierze udział 28 dziewczyn w wieku od 8 do 15 lat, m.in. z Katowic, Tychów, Pszczyny, Jastrzębia-Zdroju i Ornontowic. Pieczę nad całością sprawuje 10-osobowa kadra. Tworzą ją ks. Damian Jarnot, kl. Tomasz Leśniewski, siostry elżbietanki oraz animatorki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast