Nowy numer 37/2021 Archiwum

Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych na Opolszczyźnie

Caritas Archidiecezji Katowickiej przekaże im dar materialny w wysokości 50 tys. zł.

"Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek" - pisze abp Wiktor Skworc w związku z kataklizmem, który nawiedził diecezję opolską. Zapewnia także o modlitwie oraz przekazuje pomoc materialną.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował specjalny list w związku z kataklizmem, jaki nawiedził część diecezji opolskiej.

W liście składa serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych. Metropolita katowicki zapewnia także o modlitwie za poszkodowanych oraz informuje, że za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Katowickiej zostanie przekazany dar materialny w wysokości 50 tys. zł.

​- Powierzam diecezję opolską i jej pasterzy Bożej Opatrzności, prosząc, by każdego i wszystkich chroniła od dramatycznych doświadczeń - pisze abp Skworc na zakończenie listu.

W wyniki trąby powietrznej, która przeszła nieopodal Kędzierzyna Koźla, zostało uszkodzonych 40 budynków. 20 z nich ma urwane lub uszkodzone dachy. Wsparcie dla poszkodowanych przekaże Caritas oraz budżet państwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama