Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zmarła mama abp. Józefa Kupnego

Śp. Matylda Kupny miała 87 lat, zmarła 6 lipca. „Jezu, Jezu do mnie przyjdź” – to ostatnie wypowiedziane przez nią słowa. W sobotę 8 lipca w kościele Wniebowzięcia NMP w Chorzowie-Batorym odbył się jej pogrzeb.

– Mama odchodziła z tego świata, mówiąc o zmartwychwstaniu. Na końcu już nie wszystko dobrze rozumiałem. Wcześniej modliła się słowami pieśni „Jezu, Jezu do mnie przyjdź”. Powtarzała też teksty Mszy św.: „Święty, święty”. W piękny sposób odchodziła do Pana Boga. Dziękuję wszystkim, którzy umacniali mnie w tym ostatnim czasie – powiedział na zakończenie liturgii pogrzebowej abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Do Chorzowa przybyło wielu biskupów i kapłanów, głównie z metropolii wrocławskiej i katowickiej. Homilię wygłosił ks. Piotr Machoń, dziekan dekanatu Chorzów-Batory.

W kazaniu mówił, że kiedy postępowała choroba śp. Matyldy i gdy nie mogła już się wybrać na Mszę, tęskniła za kościołem. Przez ostatni rok przyjmowała Komunię w domu. Regularnie odwiedzał ją nadzwyczajny szafarz Eucharystii. – Odeszła pojednana z Bogiem. Przed śmiercią otrzymała też łaskę odpustu zupełnego. A Komunia stała się jej pokarmem na drogę do wieczności – mówił kaznodzieja. – Nie była samotna w godzinie odejścia z tego świata. Syn Józef był przy niej. Odeszła z głębokim przekonaniem, że wchodzi do życia z Jezusem – dodał ks. Machoń.

Wyrazy współczucia w liście kondolencyjnym przesłali m.in. abp Wiktor Skworc oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama