Nowy numer 50/2018 Archiwum

W niedzielę Msza za metropolię

W katedrze Chrystusa Króla przewodniczyć jej będzie abp Wiktor Skworc. We Mszy udział wezmą również samorządowcy z woj. śląskiego.

Msza z okazji utworzenia metropolii dla Górnego Śląska i Zagłębia odbędzie się w niedzielę 2 lipca o 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Wezmą w niej udział przedstawiciele wszystkich miast i gmin wchodzących w skład rodzącej się metropolii. W modlitwę w katedrze włączy się Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod  dyr. Anny Szostak.

Kościół na Górnym Śląsku i abp Wiktor Skworc osobiście wspierali od dawna ideę utworzenia w regionie metropolii.

"Zasługujemy na zaufanie i mam nadzieję, że jego wyrazem będzie ustawa o metropolii, która rozwiąże wiele problemów górnośląskiej aglomeracji" - mówił metropolita katowicki w sierpniu ubiegłego roku, zwracając się do premier Beaty Szydło.

 W wywiadzie udzielonym jednej z gazet już kilka lat temu zwracał uwagę, że żyjemy w czasach atomizacji społeczeństwa, w czasach rozbijania jedności, zanikania relacji, więzi i związków. Dlatego, jego zdaniem, istnieje potrzeba budowania jedności i wspólnoty.

Metropolia dla Górnego Śląska i Zagłębia powstanie 1 lipca, jej funkcjonowanie rozpocznie się w styczniu 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy