Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pytania o sieć

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek, które otrzymają ryczałt na dalsze funkcjonowanie.

  75 jednostek z całego województwa znalazło się na ogłoszonej przez Ministerstwo Zdrowia liście placówek, które weszły do tzw. sieci szpitali. Dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim dyrektor regionalnego NFZ Jerzy Szafranowicz tłumaczył, na jakie finansowanie mogą liczyć jednostki, które w sieci się nie znalazły.

 

Na Śląsku w sieci znalazło się 17,5 tys. kontraktowanych w regionie przez NFZ łóżek, poza – ponad 300. Poza siecią znalazł się m.in. Szpital Specjalistyczny im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach, czyli szpital urologiczny. Jednak jak zapewnia wicewojewoda Jan Chrząszcz, placówka może być spokojna o finansowanie.Wśród placówek, które weszły do sieci na wniosek dyrektora śląskiego oddziału NFZ, są: szpital geriatryczny w Katowicach, Wojewódzkie Centrum Pediatrii Kubalonka w Istebnej, szpitale w Wilkowicach-Bystrej, pulmonologiczny w Tarnowskich Górach i reumatologiczny w Ustroniu.

Sieć szpitali wejdzie w życie 1 października tego roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy