Nowy numer 3/2019 Archiwum

Piżamy łączą i uczą

Przedstawienie, chwila rozmowy i zabaw, gry w planszówki – dla małych pacjentów szpitali to duża frajda. Dla uczniów z Rudy Śląskiej to była szkoła życia.

Problemy z nawiązywaniem relacji, empatią – takie coraz bardziej powszechne obserwacje skłoniły do działania nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej. – Zaczęłyśmy się zastanawiać, jak dobrze, mądrze uczyć wrażliwości na drugiego człowieka. Inspiracja niespodziewanie przyszła podczas szkolenia na Malcie – wspomina Joanna Kurzyk. – Tam widziałyśmy „dzień piżamowca”, którego przesłaniem była łączność z chorymi dziećmi. Postanowiłyśmy zrobić coś podobnego w naszej szkole. Wiedziałyśmy od razu, że chcemy pójść krok dalej: nie tylko zorganizować spotkanie, ale też zachęcić dzieci do działania – tłumaczy. Z tych konkretów powstały „Anioły w piżamkach”.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy