Nowy numer 3/2019 Archiwum

Łaską się żyje

– Zawsze czułem, że mam być księdzem. A gdy już nim zostałem, robiłem wszystko, by dobrze wypełniać powierzone mi obowiązki – mówi abp Stanisław Szymecki. 3 lipca przypada 70. rocznica jego święceń kapłańskich.

Być kapłanem to wielka rzecz. To łaska. A łaski Bożej się nie rozlicza. Nią się żyje. Całe moje życie starałem się przeżywać z Panem Bogiem. Byłem na Niego całkowicie otwarty. Właśnie tak rozumiem kapłaństwo. Bo ono nie polega na pełnieniu tych czy innych funkcji. Albo wypełnianiu określonych zadań. Nie potrafiłbym zrozumieć życia kapłańskiego bez odniesienia do Boga. Bez Jego bliskości – mówi.

On będzie księdzem

O oddaniu swego życia na wyłączną służbę Bogu i Kościołowi myślał od zawsze. – Czemu wybrałem kapłaństwo? Nie potrafię tego wytłumaczyć. Myślałem o tym, odkąd pamiętam. Ta myśl leżała gdzieś głęboko w mojej świadomości. Ja zawsze czułem, że mam być księdzem. A gdy już nim zostałem, robiłem wszystko, by dobrze wypełniać powierzone mi obowiązki – wspomina abp Szymecki.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy