Nowy numer 50/2018 Archiwum

Ważna informacja dla maturzystów

Śląskie uczelnie ograniczają liczbę przyjmowanych studentów.

20.02.2015 - Katowice .
Uniwersytet Śląski - Rektorat .   20.02.2015 - Katowice . Uniwersytet Śląski - Rektorat . Roman Koszowski /Foto Gość

Powodem jest zmiana w finansowaniu uczelni. Teraz najwięcej pieniędzy otrzymają te uczelnie, gdzie stosunek liczby studentów do wykładowców wynosi 1 do 13. - Aby go osiągnąć, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogranicza przyjęcia o 30 procent - mówi Marek Kiczka, rzecznik prasowy uczelni.

Największe zmiany w rekrutacji wprowadza Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Tu cięcia w liczbie studentów pierwszego roku wyniosą 60 procent. Zmian uniknie Uniwersytet Śląski w Katowicach. O szczegółach mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik uczelni:

Rekordzistką jest katowicka Akademia Wychowania Fizycznego. Uczelnia na pierwszy rok studiów przyjmie 60 procent mniej studentów niż w roku ubiegłym. Więcej o sprawie w komentarzu Krzysztofa Nowaka, Dyrektora Biura Rektora AWF.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy