GN 50/2018 Archiwum

Pobiegli dla sługi Bożego

Pierwsza edycja „Biegu na Blachę” odbyła się w Katowicach. Jego uczestnicy odwiedzili w Katowicach miejsca związane z założycielem Oazy, sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim.

Uczestnicy biegu musieli z dostępnych materiałów wykonać "Foskę" - symbol Ruchu Światło - Życie   Uczestnicy biegu musieli z dostępnych materiałów wykonać "Foskę" - symbol Ruchu Światło - Życie Marta Sudnik-Paluch/Radio eM

"Na blachę" wykuty życiorys ks. Franciszka Blachnickiego i charyzmat Ruchu Światło- Życie – to przepis na sukces w pierwszej edycji „Biegu na Blachę”. Organizowała go Oaza Archidiecezji Katowickiej. Jego uczestnicy odwiedzili miejsca związane z założycielem oazy, sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. Tam czekało na nich 10 nietypowych zadań. Warto podkreślić, że termin biegu nie został wybrany przypadkowo. - Dziś przypada 75. rocznica nawrócenia ks. Franciszka. Dlatego rozpoczynamy przy katowickim areszcie śledczym nasz bieg, w celi tego budynku Franciszek Blachnicki, wtedy jeszcze nie ksiądz, przeżył swój moment zbliżenia do Boga. I postanowił ofiarować mu swoje życie - wyjaśnia Mateusz Klaja, jeden z inicjatorów "Biegu na Blachę". Uczestnicy odwiedzając różne miejsca w Katowicach związane z bohaterem biegu, rozwiązywali zadania.

Mateusz Kleja, jeden z organizatorów

Kreatywność uczestników została wystawiona na próbę nie raz podczas biegu.

Uczestnicy wykonywali podczas biegu nietypowe zadania

Honorowy patronat nad biegiem objął ks. Ryszard Nowak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej.

 

Każdy z uczestników biegu otrzymał mapkę z zaznaczonymi punktami, które należało odwiedzić   Każdy z uczestników biegu otrzymał mapkę z zaznaczonymi punktami, które należało odwiedzić Marta Sudnik-Paluch/Radio eM

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy