Nowy numer 23/2021 Archiwum

Bądź posłuszny!

W Jaworznie 10 i 11 czerwca odbyła się szósta edycja konferencji chrześcijan. Nikomu przez głowę nie przeszło, że właśnie tak będzie wyglądać…

Strefa Zero, bo o niej mowa, w Hali Widowisko-Sportowej w Jaworznie zgromadziła tysiąc ludzi. Był to czas dwudniowych konferencji przeplatanych uwielbieniem Boga. Na Strefę nie dojechało dwóch wspaniałych mówców. Obojgu przyjazd pokrzyżowały problemy zdrowotne. Pierwszy z nich to Ulf Ekman, były pastor i twórca Kościoła „Słowo Życia” w szwedzkiej Uppsali, który trzy lata temu przeszedł na katolicyzm. Drugi to śp. ks. Peter Hocken, który zmarł w noc poprzedzającą Strefę. Ten pochodzący z Anglii teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego był jednym z najwybitniejszych współczesnych ekumenistów katolickich na świecie. Miał 85 lat. Na Strefie był rok temu, tegoroczna konferencja stała się okazją, by podziękować Bogu za jego życie.

„Jedno jest Ciało i jeden Duch, jak jedna jest nadzieja waszego powołania, do której zostaliście wezwani” – te słowa z  Listu do Efezjan stały się hasłem wydarzenia. – Musisz zrozumieć, że inni wierzący nie są twoimi wrogami. Modlący się inaczej nie są twoimi wrogami. Nawet niewierzący nie są twoimi wrogami. Mamy jednego wroga – diabła. On przychodzi po to, by dzielić – mówił Krzysztof Demczuk, lider wspólnoty Metanoia, organizatora konferencji. Marcin Zieliński, lider Głosu Pana ze Skierniewic, przypomniał, jak istotne w Kościele jest posłuszeństwo. – Charyzmaty muszą być poddane jakiemuś autorytetowi. To potwierdza wiarygodność. Bóg ustanowił najpierw apostołów, potem proroków, na końcu całą resztę – wyjaśniał. – Bardzo się cieszę, że mam nad sobą mojego księdza proboszcza. On ma prawo mnie stopować, korygować moje życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama